YıRMıBıRıNCı MEKTUP

Aşağa gitmek

YıRMıBıRıNCı MEKTUP

Mesaj tarafından esra Bir Çarş. Ara. 30, 2009 8:33 am

Nerdesin ? Günler var ki beni aramadın, yazmadın. Senden gelecek bir mektubu bekledim boşuna.Önceleri içim umutla dolu, postacının kapımı çalmasını bekledim. Satırlarınla aydınlanmasını bekledim bu karanlığın.Saatler saatleri, günler günleri kovaladı.Git gide büyüdü verdiğin yalnızlık, yüreğim kahırla doldu.Ümit etmenin mutlu heyecanları,yerini tarifsiz bir hüzne bıraktı.Kocaman,kalabalık bir şehirde yapayalnız kaldım işte.
Nerdesin ? Beni unuttun demeyeceğim, unutmadığını biliyorum.Ama düşün ki, benden uzaklaştığın her kilometre, sana olan sevgimi bir kat daha arttırdı. Senden başka bir şey düşünemez oldum. Geri döndüğün zaman, eminim şaşıracaksın.Böylesine mesafelerle büyüyen,zamanla derinleşen bir aşkın karşısında olmak kim bilir ne kadar değiştirecek seni...
Yüzünde pembelerin en güzeli, gözlerinde ışıkların en parlağı ile sevilmenin en çok çok sevilmenin hazzını yudum yudum içeceksin.Sevilen bir kadının mutluluğunu seyredeceğim sende. Sevdiğim kadının ölümsüzlüğünü yaşayacağım.
Nerdesin ? Dün evinin önünden geçtim.Perdelerin kapalıydı, dolu doluydu gözleri pencerelerin.Kapın sanki bir daha açılmayacak gibi kapanmıştı sokağın yüzüne.Kim bilir odalar, eşyalar ne haldeydi sensiz? Her dakika ayaklarının güzelliğiyle mest olan halılar ne yapıyordu şimdi? Ya kokuna ve sıcaklığına alışmış yatağın ne haldeydi? Baktım sen yoktun,duvarlar kararmıştı.Sokağından yaşayan bir ölü gibi geçtim ve bir hüzün anıtı halinde bıraktım evini.
Nerdesin ? Meğer ne doldurulmaz bir derinlikmiş yokluğun.Kaderde bu sensizlik de varmış.Her insanın yüzünde sana benzeyen bir şey aramak da varmış.Sesini duymak varmış şarkılarda,bütün kitaplarda seni okumak varmış. Meğer ne dayanılmaz bir şeymiş yokluğun.Kağıtlara seni yazmak varmış, renk renk düşünmek varmış seni,çiçek çiçek koklamak varmış.Artık hiç yazmasan da olur hiç gelmesen de... Meğer ne türlü bir ölümmüş yokluğun.
Bir daha nerdesin demeyeceğim.Bendesin artık.Dudaklarımın değdiği kadehlerdesin.Serin yağmurlar getiren bulutlardasın. Kah denizlerdesin, kah rüzgarlardasın. Uzaktasın ama yine bu şehirdesin.
Gittiğine inanmıyorum. Gel demeyeceğim

esra
Misafir


Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz